english


Для Беларусаў • Fotogalerie • Download • Kontakt • Odkazy • Forum

Aktuality

Kdo jsme?

Výzvy a prohlášení

Kniha návštěv

Naše bannery

Kdo je Aljaksandr Milinkievič

Kdo je Alexandr Lukašenko

Informace o Bělorusku

Běloruština

Bělorusko v proměnách času

Novinky na tomto webu:

Kurapaty – tragické místo běloruské historie

Jak vznikly běloruské státní symboly

Historie BNR

Studie: Anarchistické hnutí v Bělorusku

Minsk "kalící"

Lyceum Jakuba Kolase

Eskadra smrti

Naše akce:

Den Solidarity s Běloruskem

 

Stáhněte si českou verzi filmu Náměstí:

 

 

 

 

 

 

Bělorusko: Vedení opozičních sil bez Milinkieviče

Aljaksandr Milinkievič se nestal členem vedení běloruských sjednocených opozičních sil. Řekl, že vůbec nepředložil svou kandidaturu. Během kongresu v Minsku delegáti vybrali 45 člennou Politickou radu, která zvolí 4 spolupředsedy.

Milinkievič řekl, že veškerý svůj volný čas věnuje rozvoji svého hnutí „O svobodu“. Současně vyzval všechny přítomné, aby se k němu přidali.

Během druhého kongresu Demokratických sil, který trval 2 dny a kterého se účastnilo asi 900 delegátů, jeho účastníci zvolili společné vedení a další strategii. Bývalý opoziční kandidát na prezidenta Běloruska zkritizoval způsob organizace kongresu a dobrovolně se vzdal účasti na vedení opozice.

I když lídři běloruské opozice odmítají, že by zažívala vnitřní rozkol, na kongresu demokratických sil v Minsku se tento rozkol, způsobený odlišným názorem na formu vedení a další strategii, projevil zcela otevřeně. „Chování Milinkieviče je vinou Polska“ – myslí si Jaroslav Romančuk, jeden z protivníků do této chvíle společného opozičního kandidáta na prezidenta.

„Rozkol nebude, budou dvě centra práce, různé způsoby činnosti. Nejhorší je, že jsou dvě strategie“ – řekl Milinkievič.

Jeho hlavní oponent, předseda Sjednocené občanské strany Anatolij Labiedźka vysvětluje, že důležité je zachování jednoty. Současně připomíná, že ještě před 3 týdny se Milinkievič pod připravovaný projekt strategie podepsal. Labiedźka přiznal, že se mu koncepce 4 nebo 5 společných předsedů Sjednocených demokratických sil také nelíbí. „Ale jestli podle nezávislých průzkumů nemá žádný z lídrů opozice podporu překračující 5 procent, tak to znamená, že žádný lídr není – vysvětlil.

Jeho zástupce Jaroslav Romančuk řekl, že za chování Milinkieviče „může Polsko“. Podle něj jsou všechny aktivity bývalého kandidáta na prezidenta produktem výhradně jeho vlastních ambicí. Romančuk varoval před srovnáváním Milinkieviče s Wałęsou a jeho hnutí „O svobodu“ se „Solidaritou“. „To se nedá srovnávat“ – prohlásil.

Lídr Běloruské lidové fronty (BNF)Vincuk Viačorka nevidí v různých názorech, které se na kongresu objevily, žádnou tragédii. Ujistil, že „Sjednocené demokratické síly budou existovat i nadále“.

„Samozřejmě budeme spolupracovat v těch oblastech, na kterých jsme se domluvili“ – prohlásil.

Zdroz: Gazeta.pl


zpět na úvodní stránku


Prosíme, umístěte na své stránky naše bannery a podpořte tím naši iniciativu a snahu o demokratické změny v Bělorusku.

 

Velký:

Pro zobrazení našeho banneru na vašich stránkách vložte následující kód:

To display the banner put this code on your webpage:

<a href="http://svobodne-belorusko.wz.cz"><img src="http://svobodne-belorusko.wz.cz/velky.jpg" alt="Svobodne Belorusko"></a>

 

Malý:

Pro zobrazení našeho banneru na vašich stránkách vložte následující kód:

To display the banner put this code on your webpage:

<a href="http://svobodne-belorusko.wz.cz"><img src="http://svobodne-belorusko.wz.cz/maly1.jpg" alt="Svobodne Belorusko"></a>


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TOPlist


Reklama: